Shillen

mroczna elfka z burzliwą przeszłością

Description:

Karta postaci

Kopia dla MP

Personality: I am incredibly slow to trust. Those who seem the fairest often have the most to hide.

Personality: I judge people by their actions, not their words.

Ideal: Chains are meant to be broken, as are those who would forge them.

Bond: Muszę z trudem przyznać, że Bellit jest zdolnym kapitanem i odczuwam do niej pewnego rodzaju szacunek, mimo tego iż drażnią mnie jakiekolwiek wydawane przez nią rozkazy. Życie nauczyło mnie jednak, że nie należy ufać nikomu, dlatego tak samo jak innych, traktuję ją z dystansem.

Bond: Więź łącząca Anlafa ze zwierzętami jest podobna do tej, która łączy je ze mną. Pytanie czy skoro ufają mu zwierzęta, mogę zaufać mu ja? Nie… To, że mam z nim być w jednej załodze nie znaczy, że mogę mu ufać.

Bond: Oskar wydaje się być dobrym wojownikiem. Jednak obserwując go na pokładzie miałam wrażenie, że łapie się za wszystko co ma w miarę ładną buzię i cycki. Najlepsze, że na wielu kobietach zaloty tego niebieskookiego bawidamka działają. Mnie jednak one nie przekonują.

Bond: Ereszkigal bardzo oddaje się swojej religii, pewnie gdyby mogła to w imieniu Hamy Tamy przeleciałaby całą załogę “Królowej Hebanowego Wybrzeża”. O ile swoim “oddawaniem się wierze” nie będzie mnie w nocy wytrącać z transu, to niech sobie wyznaje co chce.

Flaw: I’d rather eat my armor than admit when I’m wrong.

Bio:

Kim był Twój sławny przodek i jakie masz o nim zdanie?

Sławny przodek Shillen był władcą enklawy drowów w Podmroku. Był nim ojciec Shillen, Dagthir. Shillen bardzo kochała i szanowała swego ojca, był dla niej wzorem. Jednak część Drowów zbuntowała się przeciw niemu, podburzona przez jednego z doradców Dagthira, który okazał się zdrajcą. Dagthir został pojmany i stracony wraz z całą rodziną, oprócz Shillen, której udało się zbiec. Zdrajca przejął władzę sprawowaną dotychczas przez jej ojca, przez co była zmuszona uciekać, gdyż w jej ojczyźnie czekała ją tylko śmierć. Po opuszczeniu rodzinnych stron, udała się do Miasta-Państwa Niezwyciężonego Suwerena, gdzie kradła i zabijała bez litości by przeżyć. Pewnego razu złapano ją, a karą za popełnione przestępstwa było zesłanie jej do kopalni. Skazańcy podczas morderczej pracy byli poganiani batami, bici i męczeni, często ginąc z wycieńczenia lub z powodu częstych wypadków. Ci, którzy nie mieli dość szczęścia by umrzeć od razu, gdy przestawali być zdolni do pracy, byli torturowani przez sadystycznych wartowników. Shillen za samo bycie Drowem zawsze dostawała podwójną porcję batów, co tylko wzmagało w niej nienawiść i chęć walki o życie.

Dlaczego byłaś szantażowana przez obcych mocodawców używających cię jako szpiega i kim oni byli?

Pewnego dnia dwóch członków Czarnego Lotosu przekupiło zarządcę kopalni, aby “odsprzedał” im Shillen, co do której mieli pewne plany. Elfka po pobycie w kopalni była w tak kiepskim stanie, iż byli pewni, że zrobi dla nich wszystko, aby tylko do tego miejsca nie wrócić. Zadbali o to, żeby dziewczyna wróciła do formy i obiecali wolność w zamian za usługi szpiegowskie. Odmowa wiązała się z powrotem do kopalni. Wiedziała, że jeśli tam wróci to nie przeżyje następnych dwóch miesięcy, dlatego bez zastanowienia przyjęła ofertę. Podczas jednej z misji, natknęła się na informację o kapitan Bellit, która zbierała załogę na daleką wyprawę. Uznała, że to idealna okazja do ucieczki i oderwania się od tajnej policji Niezwyciężonego Suwerena. Gdy tylko uwaga jej mocodawców została uśpiona na tyle, by mogła zacząć działać, żądna krwi Shillen zabiła wszystkich pogrążonych we śnie członków Czarnego Lotosu, którzy akurat znajdowali się w budynku, który następnie podpaliła. Zanim straż miejska zorientowała się, co zaszło, rezolutna drowka wchodziła już na pokład “Królowej Hebanowego Wybrzeża”.

3. Jaka fobia, nawyk lub dziwactwo Cię prześladuje?

Shillen jest arogancką i zbyt pewną siebie dziewczyną. Uważa, że zawsze ma rację, nawet jak jej nie ma. Nosząc dalej w pamięci moment, gdy zdradzono jej ojca oraz czasy, kiedy wysługiwała się nią gildia, Shillen ciężko jest komukolwiek zaufać. Każdą prośbę lub zapytanie o pomoc, traktuje jako kolejną próbę wykorzystania jej bądź jej zdolności. Ma dużo bliższy kontakt ze zwierzętami, niż z jakimkolwiek człowiekiem.

Shillen

[D&D 5 & ACKS] Wieczni wojownicy clutterbane_1 clutterbane_1