Rashad

magiczny rycerz wygnany z Viridistanu

Description:

Karta postaci

Kopia dla MP

Personality: Nigdy nie tracę zimnej krwi i nie zapominam o dobrych manierach – szlachectwo zobowiązuje.

Personality: Fascynują mnie cenne i unikatowe przedmioty

Ideal: Użyje wszelkich metod by odbudować potęgę moją i mojej rodziny.

Bond: Moja rodzina.

Bond: Mój przyjaciel i mentor Barakis

Bond: Podczas wojny walczyłem u boku Kilgora – straszliwy to wojownik, którego najlepiej mieć po swojej stronie.

Flaw: Ci którzy traktują mnie z pogardą i nie liczą się z moją godnością zapłacą mi za to prędzej czy później.

Bio:

Dlaczego brałeś udział i jaka była twoja rola w historycznie ważnej bitwie?

Szacowny Ród Al-Maalthir jest jednym ze szlachetnych rodów Viridistanu. Rashad jako 18-letni kadet brał udział w wielkiej bitwie morskiej pod Warwik (rywal Miasta Niezwycieżonego Suwerena, które to miasto było rozdarte walkami o władzę – jedna frakcja wezwala na pomoc Zielonego Imperatora, natomiast druga Niezwycieżonego Suwerena i jego sojuszników. Głównodowodzącym sił Viridistanu był wuj Rashada, admirał Kalak. Bitwa została przegrana przez siły Viridistanu przez zdradę Skandyjskich najemników.

Dlaczego fortuna odwróciła się od twojej rodziny?

Po klęsce w bitwie pod Warwik Admirał Kalak wypadł z łask cesarza, został oskarżony o herezję Mycrańską i stracony wraz z najbliższą rodziną – ci z potężnego i wpływowego rodu, którzy przeżyli, wypadli z łask i rywale rzucili się, by przejąć ich intratne kontrakty handlowe.

Co sprawiło, że twój największy wróg stał się twoim przyjacielem i kim jest ta postać?

Lord-Kapitan Barakis Saajman z Miasta Niezwyciężonego Suwerena, znany wilk morski i podróźnik kapitan Morskiej Wilczycy, brał udział w bitwie pod Warwik po stronie sojuszu anty-Viridistańskiego. Jego okręt zdobył okręt Rashada – Barakis osobiście wziął go do niewoli.

Rashad spędził rok w niewoli jako zakładnik – kiedy dowiedział się, że jego rodzina wypadła z łask, stracił chęć do powrotu. Zaprzyjaźnił się z Barakisem, któremu zaimponowała siła charakteru, ambicja i zainteresowania młodego szlachcica. Ojciec Barakisa dostał tytuł szlachecki, założył kampanię handlową specjalizującą się w dalekomorskich szlakach handlowych do Nieskończonych Wysp, którą jego syn doprowadził do świetności. Barakis zaproponował Rashadowi dołączenie współudział w jego ekspedycjach w poszukiwaniu nowych szlaków handlowych i przy okazji artefaktów starożytnych cywilizacji. Rashad sprowadził do siebie część rodziny, w tym kuzynkę, która wyszła za owdowiałego Barakisa.

Rashad

[D&D 5 & ACKS] Wieczni wojownicy clutterbane_1 clutterbane_1