Hargar Thorgsson (śp.)

wybraniec skandyckich bogów

Description:
Bio:

Hargar urodził się dwadzieścia pięć wiosen temu odległej zmrożonej lodem krainie. Na świat przychodził z ogólnym wyczekiwaniem i wielkim świętem, gdyż jego ojcem był Thorg. Wódz rozległej górskiej krainy poprzecinanej fiordami i rzeczkami.

Tamtejsz lud parał się różnymi zajęciami. Od górnictwa, które dawało mu dostęp do żelaza, węgla i nawet diamentów po wypas kóz i owiec do wojaczki prowadzonej metodą łupieżcą. Wojowie Thorga byli jednymi z najlepszych wojowników tamtej części globu. Co bogatsze królestwa starały się o najęcie tychże wojowników.

Wracając do Hargara. Urodził się tak jak mówiła legenda. O północy w pełni najzimniejszą nocą zimy. Wiatry wiały okrutne i zamiecie ogarniały na paręset mil w każdym kierunku. Legenda mówiła, że młodzian zostanie wcieleniem boga na ziemi. Będzie chodził po górach i pływał na wyprawy szerząc chwałę swojego imienia. Jednak trzeba się wystrzegać czarnych upiorów, które gotowe są unicestwić wybrańca.

Tak oto dwanaście wiosen później czarnymi upiorami z legendy okazali się południowi najeźdźcy. Knowaniami i podstępem dostali się blisko ważnych osób i na znak wymordowano całą elitę. Ojciec, matka i dwaj młodsi bracia padli zarzynani jak świnie.
Hakona uratował z rzezi generał Volund. Stary doradca domu. Wiekowy wojownik wyprowadził go tunelami poza miasto i pod zasłoną nocy przeprowadził go do pustelni wieszcza.

Przez sześć lat stary wojownik i wróż czynili wszystko by chłopaka przygotować do odzyskania tronu. Ciężkie treningi na szczytach gór. Pływanie na łodziach i w pław morskich wód we fiordach i okolicy pod przykrywką. Zmaganie się z magią i budowanie odporności na nią. Pojmowanie zasad rządzenia i relacji społecznych potrzebne władcą i sprawiedliwym sędziom.

Tak mając osiemnaście wiosen dorosły już Hargar ruszył ku przeznaczeniu. Zszedł z gór i szukał wrogów. Dotarł tak do wieży Utrag gdzie stanął w szranki z czarnoksiężnikiem Xardirem. Thorgsson wycinał po kolei sługi czarnoksiężnika i gdy już dochodziło do bezpośredniego starcia z nim ten otworzył portal przed skaczącym barbarzyńcą.

Hargar padł na twarz na trawę. Gdy wstał okazało się, że jest w jakiejś dolince wśród egzotycznej roślinności.

Hargar Thorgsson (śp.)

[D&D 5 & ACKS] Wieczni wojownicy clutterbane_1 clutterbane_1