Pomnik Gorklu

przebiegły mimik udający pośrednika Boga-Goryla

Description:
  1. Rola i pochodzenie. Mimik udający starożytnego małpiego bożka, Gullaha zwanego Włochatym Bóstwem lub Bogiem-Gorylem; boga zamieszkującego księżyc i stamtąd zsyłającego na swoich wrogów koszmary i szaleństwo.
  2. Wygląd. Kamienny posąg wielkiej, krwiożerczej małpy pokryty symbolami w nieznanym języku.
  3. Mocna strona. Niesamowicie przebiegły i podstępny (INT), jednak są to cechy wynikające jedynie z zestrojenia z obręczą intelektu – bez niej jest zwykłym mimikiem.
  4. Talent. Jest bardzo wiarygodny – miał dużo czasu na przemyślenie nawet najmniejszego szczegółu swojego fikcyjnego alter ego.
  5. Cecha szczególna. Czcił go skorpioliszek, z którym awanturnicy mieli już okazję walczyć.
  6. W kontaktach z innymi. Przede wszystkim Gorklu stara się pozyskać nowych wyznawców, a za ich pośrednictwem pożywienie i nowe magiczne przedmioty – jeśli to się nie uda, pocieszy się jakimś morderczym psikusem lub nieustannym wprowadzaniu w błąd awanturników.
  7. Przydatna wiedza. Kiedyś zamieszkiwał podziemia Tlan – wie bardzo dużo o jednym z poziomów megalochu, zna np. kilka wciąż działających pułapek lub lokalizację skarbu.
  8. Ideał. Chciałby stać się prawdziwym bóstwem, ale nie jest wystarczająco ambitny – zadowoli się jedzeniem, spokojnym kątem i nowymi magicznymi przedmiotami (wie, jakie możliwości stwarzają).
  9. Więź. Wiele lat spędził w jaskini skorpioliszka, rzadko mając kontakt z innymi stworzeniami – traktuje potwora bardziej jak własne dziecko niż jak sługusa.
  10. Wada lub tajemnica. Mimo 19 INT (z obręczy intelektu) nigdy nie nauczył się czytać i pisać (nie miał skąd) – symbole, którymi posąg jest pokryty, to zwykłe bohomazy ( comprehend languages ich nie zidentyfikuje).
Bio:

Pomnik Gorklu

[D&D 5 & ACKS] Wieczni wojownicy clutterbane_1 clutterbane_1