Elcadia (śp.)

aasimarka poszukująca Siedmioczęściowego Berła

Description:
Bio:

1. Kim była postać, zanim stała się poszukiwaczem przygód?

Elcadia przyszła na świat jako owoc związku zwykłej mieszkającej na wsi ludzkiej kobiety Elizabeth z aniołem, który został zesłany z Planów Wyższych wraz ze swymi towarzyszami w celu odnalezienia fragmentów Siedmioczęściowego Berła, Sentielem. Przez wzgląd na to, że dziewczyna była nie pełnej krwi wychowywała się z matką wśród ludzi. Sentiel mimo tego, że nie mógł czynnie uczestniczyć w życiu córki, obserwował jej życie. Matka opowiadała jej o ojcu i uświadamiała o jej wyjątkowym pochodzeniu, jednak i bez jej opowieści Elcadia wiedziała, że jest inna niż jej rówieśnicy. Dziewczyna zawsze była wyższa od wszystkich innych dzieci przez co była wytykana palcami. Przez wzgląd na jej pochodzenie była także piękniejsza niż jej ludzkie rówieśniczki, mimo to dziewczynę zawsze cechowała skromność i nie chełpiła się swą urodą, jednak zazdrosne dziewczęta nie chciały się z nią przyjaźnić. Z powodu braku przyjaciół wśród rówieśników Elcadia, większość swego czasu spędzała z matką pomagając jej w domowych obowiązkach. W wieku około 12 lat u dziewczyny zaczęły się ukazywać magiczne zdolności. Wtedy to Sentiel mimo tego, że dziewczyna nie była czystej krwi zjawił się po nią by zabrać ją do Celestii i posłać pod opiekę jego przyjaciela Anahela, by szkoliła się na kapłankę. Początkowo dziewczyna nie chciała zostawiać matki, jednak kiedy Elizabeth sama powiedziała córce, żeby poszła z ojcem, zgodziła się bez wahania. Widząc więź, jaka łączy Elcadię z matką, Sentiel raz w roku pozwalał opuścić córce Plany Wyższe na czas miesiąca, by mogła spędzić go z matką. W Celestii, Elcadia szkoliła się na kapłankę wraz z innymi Aasimarami, wreszcie miała kogoś kto był do niej podobny. Czuła ulgę, że znajdują się tam tacy jak, ona gdyż pośród czystych Deva czuła się tak samo, jak pośród ludzi, inna i wyalienowana.

2. Dlaczego ruszyła na szlak?

Sentiel cały swój byt poświęcił na poszukiwanie fragmentów berła, będąc już prawie u celu swej misji, poległ w walce z jedną z istot chaosu. Elcadia poprzysięgła sobie, że dokończy dzieło ojca. W tym celu została wysłana przez wietrznych książąt z Aaqa wraz z resztą aasimarów z którymi była szkolona na wyspy gdzie aniołowie podejrzewali miejsce ukrycia fragmentów berła. Na jednej z wysp assimarowie znaleźli jedną z części berła, jednak większość z nich została zabita przez sługi Królowej chaosu, które też poszukują berła, a część została pojmana. Jako jedyna przetrwała tylko Elcadia, której towarzysze powierzając fragment berła kazali uciekać, sami poświęcając swoje życia.

3. Co ją motywuje do dalszej drogi?

Elcadia pragnie dokończyć dzieło dla którego jej ojciec i jedyni przyjaciele poświęcili swój byt. Znalezienie fragmentów berła jest dla niej pewnego rodzaju obsesją pchającą ją do działania, jest w stanie poświęcić dla tej sprawy wszystko, nawet własne życie.

Elcadia (śp.)

[D&D 5 & ACKS] Wieczni wojownicy clutterbane_1 clutterbane_1