Behtu

potworne mandryle z Planu Żywiołu Ognia

Description:
  1. Rola i pochodzenie. Prymitywne plemię Mgończyków przeistoczone przez Mechuitiego w ludożerne, demoniczne mandryle, które zamieszkują wynaturzoną Czerwone Dżunglę Planu Żywiołu Ognia.
  2. Wygląd. Jak na obrazku: potężnie zbudowane mandryle o jasnobrązowym futrze i kłach dzika, zwykle posługujące się krótkimi łukami i włóczniami.
  3. Mocna strona. Siła na równi z kondycją fizyczną rekompensuje im brak rozwagi.
  4. Talent. Potrafią zionąć ogniem.
  5. Cecha szczególna. Zawsze mają przy sobie amulet i fiolkę krwi Mechuitiego oraz hodują wielkie iguany, które służą im między innymi jako wierzchowce.
  6. W kontaktach z innymi. Torturują każdą potencjalnie inteligentną i znającą się na magii istotę w nadziei na odkrycie sposobu uwolnienia Mechuitiego, są więc wyjątkowo podatne na pochlebstwa wróżące im rychły sukces oraz kłamstwa oparte o książkową wiedzę, ale zabiją za namawianie do konwersji czy za modlitwy do innych bogów w ich otoczeniu.
  7. Przydatna wiedza. Czerwona Dżungla na Planie Żywiołu Ognia to ich terytorium – żyją z jej skąpych darów i wiedzą o niej naprawdę wiele, jeśli nie wszystko.
  8. Ideał. Dzięki kanibalizmowi pragną stać się tak wielkie i silne jak Mechuiti.
  9. Więź. Szeregowi członkowie kultu Krwawiącej Czaszki, fanatycznie oddani Mechuitiemu.
  10. Wada lub tajemnica. Po wypiciu krwi Mechuitiego, sączącej się z pomników wznoszonych ku jego czci, Behtu wpadają w wyjątkowy dla nich szał bojowy, co czyni z nich śmiertelnie groźnych przeciwników.
Bio:

Behtu

[D&D 5 & ACKS] Wieczni wojownicy clutterbane_1 clutterbane_1