Amira

spadkobierczyni orichalańskich smoczych lordów

Description:

Karta postaci

Kopia dla MP

Personality: Wspieram ludzi, bo liczę, że oni wesprą mnie w godzinie próby

Personality: Zawsze spłacam moje długi

Ideal: Jaką miarką mierzą, taką odmierzają (sprawiedliwość dosięgnie wszystkich)

Ideal: Nienawidzę jak ktoś mnie oszukuje i nie dotrzymuje umów

Bond: Rodzina

Flaw: Bywa, że ponosi ją wewnętrzny ogień który może zmienić się w zewnętrzny.

Bio:

Amira Szafir urodziła się w pięknym pałacu w portowej dzielnicy Viridistanu jako siódma córka Emira Muraja . Od zawsze były zainteresowana tym co się wokół niej działo. Jako jedyna z rodzeństwa chciała przejąć interes rodzinny (handel przyprawami).

Dlaczego zostałaś uznana przez pewną religię za heretyczkę?

Była zawsze bardzo rozsądną osobą i nie wszystkie przykazania religii wyznawanej przez rodzinę były dla niej rozsądne. W związku z powyższym unikała kiedy tylko mogła porannego biczowania się rybymi ogonami i wcale się z tym nie kryła. Już jako dziecko bardzo szanowała zasady uczciwego handlu i pilnowała wagi, żeby nikt jej nie przestawił i ją polerowała. W związku z powyższym, gdy wuj Kalak zawalil sprawę i poniósł klęskę w bitwie w której dowodził, jako pierwsza została uznana za heretyczkę z uwagi na ostentacyjne lekceważenie praktyk religijnych oraz kult symbolu zakazanej religii (wagi). Tylko dzięki wpływom swojej rodziny udało się jej zbiec z miasta zanim została skazana na śmierć – w ostatniej chwili, ponieważ pod wpływem stresu ujawniły się u niej cechy dalekich smoczych przodków.

Dlaczego adoptowałaś syna i kim on jest?

Kuzyn Rashad zaoferowal jej bezpieczne miejsce w domu szlachcica Barakisa. Chcąc zapewnić sobie bezpieczne i wygodne życie do jakiego była przyzwyczajona, przyjęła propozycję małżeństwa i aby wzmocnić pozycję społeczną rodziny, zgodziła sie również przedstawić jako własnego jego syna bękarta. Aktualnie adoptowany syn przebywa w szkole kapłanów Mitry. I właśnie dlatego musiała zmienić swoje życie o 180 stopni.

Dlaczego musiałaś zmienić swoje życie zawodowe o 180 stopni?

Z uwagi na oskarżenie o herezję nie mogła prowadzić handlu przyprawami, więc korzystając z majątku i kontaktów męża postanowiłą zająć się podróżami (często podróżowała wraz z kuzynem i mężem w celu poszukiwania nowych szlaków handlowych).

Amira

[D&D 5 & ACKS] Wieczni wojownicy clutterbane_1 clutterbane_1