Algrad Brokdag z klanu Mahakar (downtime)

mistrz płatnerski i czempion z Thunderhold

Description:
Bio:

Algrad jest 111 letnim krasnoludem. Wywodzi się z klanu Mahakar. Klan ma głębokie korzenie rzemieślnicze w dziedzinie płatnerstwa. Jedne z najlepszych i najpiękniejszych zbroi krasnoludzkich wychodzi spod młotów krewniaków Algrada.

Młody Algrad był wychowywany na znamienitego płatnerza jak i wojownika. Sporo najlepszych zbroi wyszło spod jego młota. Brokdagoni bardzo związani byli z kunsztem wojowniczym i większość dowódczych i co ważniejszych stanowisk wojskowych obsadzają właśnie Brokdagoni.

Brokdag jako Tan od samego początku szkolony był na dowódcę. Pierwsze zadanie jako odpowiedzialny Krasnolud zawalił. Miał z dziesięcioosobowym oddziałem zabezpieczyć wejście do kopalni. Algrad popuścił swoim podwładnym i ci się z lekka spili. On sam był pochłonięty w stronicach “Alchemia a płatnerstwo”. Nie wiedząc jak i skąd osaczyły ich posterunek koboldy. Na szczęście krasnoludów nie da się od tak pokonać, nawet z zaskoczenia. Krasnoludowie stawili opór śmierdzącym potworom, ale nie obeszło się bez strat. Z całego oddziału przeżyło trzech w tym każdy był ranny. Niby straty u wroga były liczone w setkach, ale Algrad wiedział, że przez niego tak dostali po tyłkach. Krasnolud nigdy już będąc na warcie nie odpuścił pieczołowitości i zawsze dokładnie sprawdzał posterunki.

Algrad jest mistrzem w posługiwaniu się młotem. Kowalskim jak i bojowym. Do tego jest jednym z silniejszych przedstawicieli swojej rasy. Lata w kuźni i na wyprawach wojennych zrobiły z niego prawdziwego mocarza. Kilka lat temu stworzył zbroję, którą do dziś dzień nosi na każdą wyprawę. Teraz przyszedł czas by zdobyć najcenniejszy kruszec i stworzyć nową zbroję z mithrilu.

W związku z tym wyruszył poszukiwać najcenniejszego z materiałów. Mithrilu. Od dłuższego czasy starszyzna zastanawiała się co robić bo ich zapasy szybko się kurczyły. Jako syn Broka Yordaga z klanu Mahakar, gdzie ten jest dowódcą straży Thunderhold, został pobłogosławiony na drogę i wysłano z nim Bardaga Hakerdega. Młodego wygadanego kleryka, który miał nadzorować poczynania i pomagać w ewentualnych negocjacjach. Bardag był rzetelnym kompanem, lecz strasznie małostkowym i skrupulatnym. Zawsze podważał decyzje i rozkazy Algrada i to nawet przy podwładnych. Niby dzięki temu wiele razy uniknięto katastrofy ale było to iście irytujące dla mistrza płatnerstwa i doświadczonego wojownika. Algrad może był mistrzem młota, ale na dyplomacji i dobrej gadce się nie znał. Całe prawie życie poświęcił płatnerstwu i kunsztowi wojownika. Oczywiście ojciec zadbał także o sporą grupę wsparcia dla następcy i na plan żywiołu ognia wysłano tuzin klanowych wojowników.

Żeby było sprawnie i szybko, oraz w miarę bezpiecznie klan wydał sporo złota by opłacić u pewnej osoby teleportowanie na Plan Ognia. Uważali, że jest to dobra inwestycja.

Misja niestety zakończyła się fiaskiem. Ifrytom nie spodobało się, że krasnoludowie chcą ograbić ich z tak drogocennego kruszcu i wytworzył się spór. Niby krasnoludowie nawiązali dobre stosunki z mieszkającymi tam Azerami, ale te nie panowały w każdym miejscu planu. Efektem którego było kilka potyczek gdzie Algrad stracił wszystkich towarzyszących mu wojowników. Zaginął nawet jego młodszy brat Borak. Algrad nie wie co się do końca stało, ale przypuszcza, że został wzięty do niewoli i teraz może być wykorzystany jako niewolnik. Na to nie może pozwolić Brokdag i chce odbić brata lub go wykupić.

Teraz Algrad jest już bliski odbicia brata. Już namierzył jego położenie co kosztowało go niemało złota, które przeznaczone było na handel i opłacenie odpowiednich przedstawicieli handlowych. Niestety przeklęte ifryty zwęszyły plan Brokdaga i zastawili pułapkę. Krasnolud w ciemię bity nie był i jego zmysł i skrupulatność Bardaga ocaliła im skóry. Przy nadarzającej się okazji uciekli z miasta by na jakiś czas zmniejszyć czujność ciemiężycieli brata.

Algrad podczas poszukiwań brata natknął się na informację o ukrytym niedaleko “Zabójcy Smoków” – legendarnej broni, która zaginęła spory czas temu z jego planu. Teraz Algrad widzi trzeci cel. Odnaleźć broń i wykorzystać ją do odzyskania “Majestatycznej Warowni”. Ojczyzny, którą stracili krasnoludowie przepędzeni przez smoka.

Algrad Brokdag z klanu Mahakar (downtime)

[D&D 5 & ACKS] Wieczni wojownicy clutterbane_1 clutterbane_1